Od roku 2004 zaměstnanci firmy Atos každoročně absolvují dvoudenní cyklistickou jízdu, během níž se setkávají s kolegy z různých zemí, kde působí firma Atos. Účastníci AtosTour se snaží přispět a pomoci v boji proti rakovině získáváním finančních prostředků prostřednictvím svých národních nadací pro boj s rakovinou.

AtosTour odstartoval v Nizozemsku a vyvinul se na mezinárodní akci pro maximálně 70 cyklistů. První 4 roky turné proběhlo z Eindhovenu do Groningenu a od roku 2008 se turné jezdí z Paříže do Eindhovenu. Cyklisté ujedou za dva dny celkem 470 kilometrů a zdolají přibližně 4400 metrů převýšení.

Celá organizace Atos Tour je v rukou výboru akce za pomoci zástupců každé účastnické země. Cílem AtosTour je podpořit boj s rakovinou a vytvořit pouto mezi kolegy z různých prostředí tím, že se společně zdolají náročnou trasu. Účastníky akce jsou zaměstnanci Atosu, bývalí zaměstnanci a další poporovatelé  AtosTour a jejího poslání.

Letos se koná 16. ročník AtosTour (Paříž – Eindhoven), kde se účastí 70 cyklistů a 14 organizátorů z 11 zemí.

I vy můžete přispět finančním darem na konto Ligy proti rakovině. Příspěvky od účastníků AtosTour a podporovatelů akce jdou přímo na účet Ligy proti rakovině.

Více o Atos Tour naleznete na www.atostour.net a v následujícím videu: