Pravidelné ligové akce jsou v průběhu roku doplňovány dalšími aktivitami na poli prevence onkologických onemocnění. Snažíme se, co nejlépe využívat své dlouholeté zkušenosti a prezentovat naši činnost i na akcích pořádaných jinými subjekty. Využíváme každé příležitosti k upozornění na důležitost prevence onkologických onemocnění a dodržování zásad zdravého životního stylu.

Každoročně se zúčastňujeme Dnů zdraví, které organizují zdravotnická zařízení v různých částech Prahy. Tyto akce přispívají k osvětě a lepší informovanosti o možnostech prevence nádorových onemocnění. Kromě stánku Ligy s nabídkou odborných a edukačních publikací a poradnou mají zájemci možnost nechat si změřit hladinu cukru a cholesterolu v krvi, zkontrolovat kožní znaménka, poradit se s obezitologem či fyzioterapeutem apod.

Pravidelná je rovněž účast Ligy na akci pro děti od mateřských, přes základní až po vyšší odborné školy i pro seniory, kterou úspěšně každým rokem pořádá VOŠZ a SZŠ v Praze 4. Program je vždy pestrý a je sestaven tak, aby zaujal všechny věkové kategorie od nejmenších dětí až po seniory.

Liga se pravidelně na jaře zúčastňuje Veletrhu neziskových organizací, který se koná v prostorách areálu Forum Karlín v Praze 8.

 

Poděkování

Velmi nás potěšila nabídka společnosti společnosti Expodům, která již od roku 2014 prodává nůžkové zahradní stany. Ze široké nabídky kvalitních stanů jsme si mohli vybrat ten, který bude nejlépe vyhovovat našim potřebám. Zaujal nás prostorný stanový přístřešek o rozměrech 3 x 3 m ve žluté barvě, který výborně doplní naše stanové městečko, s kterým každoročně vyjíždíme na pouť po celé naší republice s podzimní preventivní akcí – Putovní výstava „Každý svého zdraví strůjcem“.

Nový žlutý party stan od společnosti Expodům  rovněž využijeme v průběhu celého roku na dalších osvětových akcích, které sami organizujeme nebo se jich zúčastňujeme. Tyto akce se konají obvykle venku a jsme tedy vždy odkázáni na přízeň či nepřízeň počasí. Nový stanový přístřešek je proto pro nás velkým přínosem.

Děkujeme za tento praktický dar!